< powrót

Zakłady bukmacherskie na siatkówkę - Jak zacząć?

11 miesięcy temu | 27.04.2023, 15:37 Zakłady bukmacherskie na siatkówkę - Jak zacząć?

Siatkówka jest jednym z najpopularniejszych sportów na świecie. Według wielu rankingów, zajmuje miejsce w czołowej piątce. Siatkówka jest bardzo dynamiczną grą, polega na wygraniu trzech setów, a w secie zdobywa się 25 punktów. Jest to także popularna dyscyplina wśród graczów zakładów bukmacherskich. Dowiedz się jak rozpocząć obstawienie gry w siatkówkę u polskiego legalnego bukmachera BETFAN.

Siatkówka - zasady gry

Zanim zaczniesz obstawiać siatkówkę, niezbędne jest zapoznanie się z zasadami gry, co pomoże przyswoić wiele specjalistycznych pojęć. W przeciwieństwie do piłki nożnej czy koszykówki, w przypadku tego sportu nie ma ograniczenia czasowego. Zwycięzcą zostaje drużyna, która wygra trzy sety. Każdego seta gra się do 25 punktów, ale pod warunkiem, że są dwa punkty przewagi. W przypadku wyniku 24:25, drużyny grając więc dalej, dlatego w siatkówce można spotkań się z wynikami nawet 30:28. W przypadku kiedy drużyny wygrają po dwa sety, rozgrywany jest tak zwany tie-break. Jest to set rozgrywany do 15 punktów, ale i w tym przypadku należy mieć dwa oczka więcej od przeciwnika. W każdej drużynie na boisku jest sześciu zawodników. Możliwa jest zmiana, w jednym secie trener może dokonać aż sześciu roszad w składzie.

Zakłady bukmacherskie na siatkówkę - rodzaje, jak zacząć?

Polski legalny bukmacher w BETFAN ma w swojej szerokiej ofercie zakłady sportowe na siatkówkę. Jest to bardzo dobre miejsce, aby zacząć swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi. BETFAN ma w swojej ofercie zakłady nie tylko na mecze międzynarodowe, ale także na rozgrywki ligowe. Znaleźć w niej można naszą PlusLigę czy TAURON Ligę. Oprócz tego w ofercie znajduje się SuperLega, Liga Mistrzów, Liga Mistrzyń i wiele lig z poszczególnych krajów, takich jak Brazylia, Czechy, Turcja, Holandia. Warto także pamiętać, że kupon nie musi ograniczać się do pojedynczego zakładu (SOLO), można także obstawić kilka spotkań na raz, aby stworzyć tak zwany kupon AKO.

Rodzaje zakładów bukmacherskich w siatkówce

Zakłady 1X2

Zakłady 1X2 są najbardziej popularne wśród graczy zakładów bukmacherskich. Polegają na wytypowaniu zwycięzcy spotkania. W przypadku siatkówki mamy do czynienia tylko z dwoma wariantami tego rodzaju zakładów, ponieważ remis jest niemożliwym rozwiązaniem. „1” oznacza typ na zwycięstwo gospodarzy, a więc „2” to nic innego jak wygrana gości.

Zakłady over/under sety, punkty

Po wybraniu interesującego zakładu, niekoniecznie trzeba obstawić wygraną poszczególnej drużyny. Oferta bukmachera BETFAN pozwala na zagranie także innych wydarzeń dotyczących wybranego nas spotkania, wystarczy jedynie rozwinąć ofertę na konkretny mecz. Zagrać można wówczas typ „over/under” czyli poniżej, powyżej. W przypadku siatkówki chodzi o wytypowanie liczby punktów lub setów. Zakłady „over/under” są zapisane w formie ułamka dziesiętnego, aby gracz nie miał żadnych wątpliwości, jaka liczba punktów albo setów jest potrzebna do wygrania zakładu.

Handicap sety/punkty

Handicap jest pojęciem, które sprawia trudności początkującym graczom zakładów bukmacherskich. Na stronie BETFAN można znaleźć jednak słownik, który wyjaśnia w przystępny sposób pojęcia z którymi można spotkać się podczas obstawiania zakładów bukmacherskich. Wyjaśnia także, czym jest handicap: „dzięki niemu można obstawić zwycięstwo gospodarzy lub wygraną gości dodając którejś z drużyn punktów lub goli na starcie co może całkowicie zmienić wynik spotkania”.

W siatkówce możemy rozróżnić handicap setowy i handicap punktowy. Handicap setowy -2,5 polega na tym, że drużyna musi wygrać 3:0, aby zakład był uznany za wygrany. Natomiast w przypadku handicapu setowego -1,5, drużyna może wygrać także 3:1. Handicap punktowy można podzielić na dwa rodzaje: na konkretny set albo na cały mecz. W pierwszym przypadku brana jest pod uwagę liczba punktów z wybranej partii spotkania. W przypadku handicapu na cały mecz, sumowana jest liczba oczek, jakie drużyny zdobyły w trakcie trwania spotkania.

Liczba punktów zawodników

Alternatywą dla wyżej wymienionych rodzajów zakładów jest liczba punktów zawodników. Jeżeli wiemy, że jeden z siatkarzy wyróżnia się formą i zdobywa punkty jak na zawołanie, możemy obstawić liczbę oczek jaką zdobędzie w meczu.