UMK TORUŃ

Podstawą projektu Anioły Toruń jest ścisła współpraca z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Unikatowa możliwość kariery dwutorowej student - sportowiec daje możliwość do wszechstronnego rozwoju naszym zawodnikom. Nowo powstała drużyna w sezonie 2021/2022 występować będzie w II lidze siatkówki mężczyzn.

Dekret Rady Ministrów z dnia 24 sierpnia 1945 r. o utworzeniu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zatwierdzony przez Prezydium Krajowej Rady Narodowej w dniu 11 września, zamykał prawie 550-letnie starania o szkołę wyższą na ziemiach pomorskich. Idea ta kilkakrotnie wydawała się bliska realizacji, ostatni raz w okresie międzywojennym. Ostatecznie jednak uczelnia akademicka, zlokalizowana na ziemiach Polski Północnej, stała się faktem dopiero w roku zakończenia II wojny światowej.

Siódmy najlepszy Uniwersytet w Polsce, a 682. na świecie. To właśnie w Toruniu powstały sekcje sportowe, które zachęcają młodych sportowców do przyjścia na studia i jednoczesne realizowanie swoich sportowych pasji oraz ambicji. Domem sportu studenckiego w Toruniu oraz Centrum Treningowym naszej drużyny jest Uniwersyteckie Centrum Sportowe przy ulicy Świętego Józefa. To kompleks obiektów sportowych w skład których wchodzą dwie w pełni wymiarowe hale sportowe, basen, stadion, siłownia i pełne zaplecze do odnowy biologicznej. To idealne miejsce do rozwoju dla naszej drużyny.

Dzięki współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika, młodzi zdolni siatkarze, którzy pojawią się w klubie Anioły Toruń będą mogli studiować, a także liczyć na różnego rodzaju stypendia. Dodając do tego urok miasta i wiele możliwości, a także nowo utworzony klub Anioły Toruń, można śmiało stwierdzić, że gród Kopernika może być niedługo miejscem, gdzie na studia będą przyjeżdżać bardzo zdolni młodzi siatkarze, którzy w niedalekiej perspektywie czasu mogą zasilić pierwszy zespół Aniołów.