Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

WILFREDO LEON

Współautorem projektu oraz głównym udziałowcem Klubu "Anioły Toruń" jest Wilfredo Leon Venero, od 2019 grający w Reprezentacji Polski. Pochodzący z Kuby siatkarz grajacy na pozycji przyjmującego, już w wieku 14. lat zadebiutował w seniorskiej drużynie reprezentacji Kuby, a mając 17 lat został jej kapitanem. Po osiągnieciu pierwszych sukcesów swoja karierę postanowił kontynuować w Europie - z powodu uczucia do Polki, pochodzącej z okolic Torunia Małgorzaty, wyjechał do Polski, która stała się jego domem i od 2015 roku posiada polskie obywatelstwo. Dwukrotnie wybierany do czołowej dziesiątki plebiscytu ,,Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca w Polsce - w 2019 roku na 7., a rok później na 8. pozycji.

W latach 2014-2018 grał w rosyjskim Zenicie Kazan, a od 2018 roku związany jest z włoskim Sir Safety Perugia - w klubowej siatkówce osiągnął już niemal wszystko, a jego największym marzeniem jest poprowadzenie Reprezentacji Polski po złoty medal lgrzysk Olimpijskich w Tokio.

Wilfredo w Toruniu

Wilfredo jest zaangażowany w budowę pionu sportowego, przygotowanie planów treningowych dla przyszłych drużyn seniorskich i młodzieżowych, a także - dzięki doświadczeniu i obserwacjom z najlepszych siatkarskich klubów na świecie - w tworzenie struktur i wizji naszej organizacji.