Anielska Plaża rozświetli toruńską starówkę!

10 miesięcy temu | 21.07.2023, 09:29
Anielska Plaża rozświetli toruńską starówkę!

W ramach największej turystycznej atrakcji wakacji – 14. Bella Skyway Festival. Toruń. Kujawsko-Pomorskie rozegrany zostanie turniej „Anielska Plaża”, któremu towarzyszyć będą niepowtarzalne nocne mecze w wyjątkowej świetlnej oprawie.

Dzięki specjalnej infrastrukturze, tonom piasku i niesamowitym efektom świetlnym, toruński Nowy Rynek w dniach od 15 do 19 sierpnia zmieni się w arenę do gry w siatkówkę plażową o unikalnym na skalę kraju charakterze. Każdy dzień festiwalu będzie obfitował w ciekawe wydarzenia. Do południa boisko posłuży do rekreacji i organizacji otwartych treningów sportowych na piasku, w których będą mogli wziąć udział wszyscy chętni. Popołudniami na Arenie pojawią się profesjonaliści, którzy staną do walki o nagrody w turnieju kobiet, mężczyzn i mix’tów.

Największą atrakcję - wpisującą się w klimat festiwalu - zaplanowano po zmroku. Codziennie, przez 5 wieczorów o godzinie 22:00, rozgrywane będą mecze pokazowe, które pokażą piłkę siatkową od nowej, fascynującej strony, gdzie znakomici zawodnicy, zaprezentują się w fluorescencyjnych strojach na specjalnie oświetlonym boisku. Nocne rozgrywki zapewnią wszystkim zebranym na toruńskim Rynku Nowomiejskim zupełnie nowe przeżycia. Wyjątkowa oprawa wydarzenia sprawi, że mecze staną się niecodziennym świetlistym show, które z pewnością przypadnie do gustu wszystkim amatorom piłki siatkowej. - Chcemy, aby siatkówka była obecna w Toruniu przez cały rok, nie tylko w sezonie halowym. To dla nas bardzo ważne, aby być blisko kibiców i mieszkańców miasta. Chcemy tworzyć inicjatywy, które będą popularyzować sport oraz zachęcać do aktywności. To ogromne wyróżnienie, że będziemy częścią tak fantastycznego wydarzenia, jak 14. Bella Skyway Festival. Wierzę, że wspólnie stworzymy unikalne widowisko. Już dziś serdecznie zapraszam, bo wspólnymi siłami szykujemy coś naprawdę wyjątkowego – mówi Karol Lejman, prezes klubu CUK Anioły Toruń.

Anielską Plażę rozpocznie Mecz Gwiazd, w którym udział weźmie między innymi świetnie spisujący się w tegorocznych plażowych Mistrzostwach Polski duet CUK Aniołów Toruń: Mateusz Podborączyński i Adam Lorenc. W trakcie turnieju na boisku pojawią się także pozostali zawodnicy toruńskiej drużyny. Na piątek zaplanowano między innymi prezentację drużyny CUK Anioły Toruń, która rozpocznie przygotowania do sezonu 2023/2024.

Harmonogram Anielskiej Plaży: 

15.08 (wtorek)

Uroczyste otwarcie

Mecz Gwiazd

Mecz nocny

16.08 (środa)

Otwarte zajęcia sportowe dla mieszkańców Torunia

Turniej Kobiet

Mecz nocny

17.08 (czwartek)

Otwarte zajęcia sportowe dla mieszkańców Torunia

Turniej Mixt’ów

Mecz nocny

18.08 (piątek)

Otwarte zajęcia sportowe dla mieszkańców Torunia

Turniej mężczyzn

Prezentacja drużyny CUK Anioły Toruń

Mecz nocny

19.08 (sobota)

Turniej mężczyzn

Mecz nocny

Szczegółowy harmonogram oraz zapisy dostępne są na stronie www.anielskaplaza.pl

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń.

Udostępnij