"Anielski Grudzień 2023" na boisku. Pracowity czas naszych siatkarzy

2 miesiące temu | 05.12.2023, 09:42
"Anielski Grudzień 2023" na boisku. Pracowity czas naszych siatkarzy

To będzie gorący grudzień! Ostatni miesiąc w 2023 roku w naszym mieście upłynie pod znakiem siatkówki. "Anielski Grudzień 2023" to nie tylko licytacje gadżetów i pomoc dla samotnych seniorów, akcja "Misie na Boisko" czy Klubowa Wigilia. To także, a może przede wszystkim, wydarzenia na siatkarskim parkiecie i występy ekipy CUK Aniołów Toruń. Będzie się działo!

Po dziewięciu kolejkach rozgrywek II ligi (grupa 1) zespół trenera Krzysztofa Stelmacha znajduje się na drugim miejscu w tabeli, bo rozegrał jedno spotkanie mniej od drużyny z Wilczyna. CUK Anioły Toruń nie zaznały w obecnym sezonie goryczy porażki, a w fotelu drugoligowego lidera rozsiadły się po tym, jak na własnym parkiecie 3:1 ograły ekipę Bejenka Budownictwo LUKS Wilków Wilczyn.

- W trzecim secie pogubiliśmy się w ustawieniu, ale wyszliśmy z tego obronną ręką. Najważniejsze są trzy punkty, choć to był trudny mecz - przyznał później środkowy Robert Brzóstowicz. - Takie zwycięstwa bardzo nas budują i uważam, że dadzą nam sporo korzyści na przyszłość - dodał MVP spotkania z Wilczynem, rozgrywający Łukasz Sternik. 

Po hitowym starciu z Wilkami, drużyna CUK Aniołów złapała dodatkowy wiatr w żagle. W dwóch kolejnych ligowych starciach oddała rywalom zaledwie jednego seta. Planem torunian na koniec roku 2023 jest podtrzymanie serii zwycięstw.

W grudniu na zawodników trenera Krzysztofa Stelmacha czekają aż trzy spotkania w II lidze.

W sobotę 9 grudnia CUK Anioły Toruń na własnym terenie podejmą groźną ekipę Agencja Inwestycyjna Stilonu Gorzów Wielkopolski. Już trzy dni później siatkarze z naszego miasta pojadą do Poznania, by zagrać z tamtejszym Enea Energetykiem. Spotkanie z drużyną ze stolicy Wielkopolski pierwotnie miało odbyć się 2 grudnia, jednak gospodarze w tamtym dniu nie byli w stanie zapewnić wolnej hali. W kolejną sobotę zaś (16 grudnia) ekipa CUK Aniołów w Szkole Podstawowej Nr 28 w Toruniu zagra przeciwko KRISHOME Września.

Dla naszych siatkarzy ostatni miesiąc w kalendarzu nie skończy się jednak na zmaganiach ligowych. W środę 20 grudnia bowiem drużyna trenera Krzysztofa Stelmacha ostatni raz zaprezentuje się swojej publiczności w roku 2023. Wtedy to w ramach III rundy Pucharu Polski zmierzy się z UKS Spartą Grodzisk Mazowiecki. Co ciekawe, drużyna ta – podobnie jak CUK Anioły – na co dzień rywalizuje na szczeblu drugoligowym. Torunianie w poprzedniej rundzie krajowego pucharu w pełni zasłużenie (3:0) wygrali z pierwszoligowym zespołem REA BAS Białystok.

"Anielski Grudzień 2023" – terminarz spotkań CUK Aniołów:

9.12, godz. 17:00 (dom) vs. Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów (bilety dostępne są pod adresem: https://anioly.sportigio.com/tickets)

12.12, godz. 16:00 (wyjazd) vs. Enea Energetyk Poznań

16.12, godz. 16:00 (dom) vs. KRISHOME Września

20.12, godz. 19 (dom) vs. UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki (Puchar Polski)

Udostępnij