Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

account_circle

Logowanie

Anioły Toruń - Polonia Londyn już w niedzielę!

3 miesiące temu | 24.09.2021, 16:36
Anioły Toruń - Polonia Londyn już w niedzielę!

Przed nami pierwszy, historyczny mecz przyjaźni przed własną publicznością!

To będzie debiut Aniołów Toruń przed toruńską publicznością. Zespół prowadzony przez Sebastiana Tylickiego podejmie w niedzielę IBB Polonia London Volleyball Club. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00, a miejscem spotkanie będzie wyremontowana Hala SP 28, przy ul. Przy Skarpie 13. 

Mecz z Polonią London będzie też ostatnim sprawdzianem przed inauguracją rozgrywek, które rozpoczną się 2 października. Torunianie pojadą do Wilczyna na mecz z tamtejszymi Wilkami. Ekipa, której głównym inwestorem jest Wilfredo Leon rozegrała przed sezonem 10 sparingów.  Ostatni rozegrany wygrali 5:0, a rywalem Aniołów były właśnie Wilki Wilczyn. 

- Drużyna budowana była tak naprawdę od podstaw. Potrzebowaliśmy dużej liczby sparingów, żeby chłopaki mogli się zgrać. Uważam, że bardzo dobrze przepracowaliśmy cały okres przygotowawczy i myślę, że jesteśmy odpowiednio przygotowani do rozgrywek ligowych – mówi Sebastian Tylicki, trener Aniołów Toruń. 

 

Niedzielni przeciwnicy toruńskiego zespołu to bardzo mocna ekipa, która od lat z powodzeniem walczy w rozgrywkach ligi brytyjskiej. Klub powstał w 1973 roku, a do tej pory wygrywał macierzyste rozgrywki siedmiokrotnie. Po sparingu z toruńskim zespołem, ekipa z Londynu rozpocznie walkę o Ligę Mistrzów. 

- Cieszymy się bardzo na przyjazd do Torunia. Anioły to drużyna, która z przytupem weszła do świata siatkarskiego w Polsce. Nie mają kompleksów - chcą być najlepsi. Marketing i sprawy organizacyjne mają już na najwyższym poziomie, sportowo na pewno też będą z roku na rok pokazywać więcej – mówi Bartosz Łuszcz, Prezes Polonii London.

-  Wszystko brzmi tak jak u nas - też chcemy mocno rozpychać się na siatkarskim rynku. Sportowo te mecze też będą dla nas bardzo ważne. Gramy eliminacje Ligi MIstrzów troszkę ponad tydzień po wizycie w Toruniu, więc już powinno być widać efekty naszej pracy w okresie przygotowawczym, ale wciąż nie spodziewany się pełnej mocy. Wyjazd do Torunia to też taka forma atrakcji dla zawodników. Mamy skład bardzo międzynarodowy - więc na pewno znajdziemy czas na pokazanie im miasta – zakończył Łuszcz.

Mecz zostanie rozegrany w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 28 im. prof. Henryka Arctowskiego przy ul. Przy Skarpie 13 w niedzielę o godzinie 15:00. Wstęp na spotkanie jest wolny, drużyna prosi jednak o to, aby wesprzeć zbiórkę organizowaną przez fundację “Kosmiczna Droga Do Gwiazd” i wrzucić coś do puszek na rehabilitację i powrót do zdrowia Bartosza Kustry, dziennikarza sportowego Polskiego Radia PiK.

Udostępnij