Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

account_circle

Logowanie

Anioły Toruń i UMK grają razem!

10 miesięcy temu | 23.07.2021, 12:56
Anioły Toruń i UMK grają razem!

To współpraca, którą zapowiadaliśmy od dawna – w ostatnich dniach został podpisany list intencyjny dotyczący długofalowych wspólnych działań pomiędzy Uniwersytetem Mikołaja Kopernika, a klubem Anioły Toruń.

Podpisy pod listem intencyjnym podczas spotkania w Uniwersyteckim Centrum Sportowym złożyli prof. dr hab. Wojciech Wysota, prorektor UMK ds. nauki i pierwszy zastępca JM Rektora oraz Karol Lejman, prezes klubu Anioły Toruń.

Przedmiotem współpracy jest długofalowe budowanie w Toruniu siatkówki męskiej na najwyższym poziomie akademickim i zawodowym, opracowanie i konsekwentne wdrażanie opartej na spójnej piramidzie szkoleniowej strategii rozwoju siatkówki akademickiej we współpracy z zespołem zawodowym oraz siatkarskim otoczeniem w Toruniu i Polsce, jak również tworzenie warunków do skutecznej realizacji szkolenia sportowego połączonego z kształceniem w Uniwersytecie.

 

- Dziękujemy bardzo za zaufanie, to dla nas zaszczyt współpracować z jednym z najważniejszych uniwersytetów w kraju. Przedstawiciele UMK byli jednymi z pierwszych, którzy dowiedzieli się o naszym pomyśle na siatkówkę w Toruniu. Za nami wiele godzin konstruktywnych rozmów, które wierzymy, że przełożą się na skuteczne działania – budowania zarówno silnego ośrodka zawodowego, jak i akademickiego. Jestem przekonany, że wspólnie stworzona koncepcja i oferta będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem – mówi Karol Lejman. – Mamy dużo ciekawych pomysłów, które wspólnie będziemy wprowadzali w życie. Cieszymy się również, że będziemy mieli okazję korzystać z imponującej bazy Uniwersyteckiego Centrum Sportowego – dodaje.

Udostępnij