CUK Anioły Toruń jedynym niepokonanym zespołem w grupie!

1 rok temu | 05.11.2022, 20:43

Niesamowity dreszczowiec z happy end’em. Tak w skrócie można opisać mecz 6. kolejki II Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn, w którym CUK Anioły Toruń podjęły przed własną publicznością lidera tabeli - WKS Sobieski Arena Żagań.

CUK Anioły wywalczyły komplet cennych punktów, przy głośnym wsparciu kibiców, którzy wypełnili halę Szkoły Podstawowej nr 28 po brzegi.  Pierwszy set to wyborna gra gospodarzy, którzy z minuty na minutę powiększali przewagę nad rywalami. Tę odsłonę torunianie wygrali pewnie 25:14.

W drugim secie kibice musieli jeszcze głośniej dopingować swoją drużynę, ponieważ siatkarze z Żagania postawili gospodarzom trudne warunki. Anioły kilkakrotnie nadziały się na blok rywali. Przy stanie 9:13 trener Sebastian Tylicki postanowił skorzystać z drugiej przerwy na żądanie. Wskazówki przekazane drużynie pomogły zredukować prowadzenie gości. Po asie serwisowym Mesy, przewaga rywali stopnia do 3 punktów (15:18).  Po autowym ataku wojskowych był remis po 22. W końcówce tej nerwowej partii więcej zimnej krwi zachował WKS wygrywając 25:23.

Także trzecia odsłona nie szła po myśli toruńskiej publiczności. Po kilku chwilach gospodarze przegrywali już 5:10, ale nie złożyli broni. Do skutecznej kiwki Nowakowskiego, as serwisowy dołożył  Kalinowski i torunianie przegrywali już tylko dwoma punktami (14:16). Anioły nie wykorzystały jednak kilku okazji na doprowadzenie do remisu, popełniając liczne błędy w zagrywce. Udało się to dopiero po skutecznym bloku (20:20). Po efektownym ataku Mesy, torunianie objęli upragnione prowadzenie 23:22. Po niezwykle emocjonującej końcówce seta i asie serwisowym Isbela Mesy, ze zwycięstwa cieszyli się ostatecznie gospodarze (25:23).

Kibice nie mogli narzekać na nudę również po kolejnej zmianie stron. Torunianie gonili wynik od 3:7, by przy zagrywce Kalinowskiego doprowadzić do remisu po 7. Wymiana punkt za punkt trwała do stanu po 17. Potem inicjatywę przejęły CUK Anioły, które objęły prowadzenie 21:18.  Torunianie nie dali odebrać sobie inicjatywy i pewnie zmierzali po zwycięstwo w secie i całym meczu. Po niesamowitej końcówce, udało się zdobyć 25 punkt, a tym samym wygrać całe spotkanie 3:1.

CUK Anioły Toruń - WKS Sobieski Arena Żagań 3:1 (25:14; 23:25; 25:23; 25:19)

MVP spotkania został wybrany Jakub Skadorwa.