CUK Anioły Toruń wygrywają Turniej o Puchar Marszałka!

1 rok temu | 27.08.2022, 22:49

Fantastyczna weekend w wykonaniu siatkarzy CUK Anioły Toruń. Torunianie po sensacyjnym zwycięstwie z PGE Skrą Bełchatów 3:2 wygrali w finale Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego z BAS-em Białystok 3:0. MVP turnieju został wybrany środkowy gospodarzy Isbel Mesa Sandoval.

Trudno wyobrazić sobie lepszą inaugurację siatkarskiego sezonu w Toruniu. CUK Anioły, pokonały przed własną publicznością ekstraklasową PGE Skrę Bełchatów 3:2 oraz pierwszoligowy BAS Białystok 3:0.  Puchar Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego został w Grodzie Kopernika.

W meczu otwierającym turniej zmierzyły się  pierwszoligowe zespoły Legi Warszawa i BAS Białystok. Drużyna prowadzona przez trenera Krzysztofa Andrzejewskiego, świetnie znała toruńską halę, ponieważ jeszcze niedawno rywalizowała w niej z CUK Aniołami w rozgrywkach 2 ligi. Beniaminek z pokazał charakter od pierwszych piłek, a wyróżniającą się postacią w jego szeregach był Krystian Walczak, na którym opierała się siła ataku białostocczan. Obie drużyny nie wystrzegły się jednak błędów, zwłaszcza w polu serwisowym. Po czterech ciekawych setach i zwycięstwie 3:1,  awans do finału zapewnił sobie BAS Białystok.

Następnie na parkiecie pojawiły się drużyny z Bełchatowa i Torunia. To było prawdziwe siatkarskie święto, ponieważ okazji do goszczenia drużyn z PLUS Ligi nie ma w Grodzie Kopernika zbyt wielu. Publiczność, licznie zgromadzona na trybunach hali Zespołu Szkół numer 28, zobaczyła niezwykle emocjonujący pojedynek, trzymający w napięciu do ostatniego punktu. Początek spotkana wskazywał na dominację wielokrotnego Mistrza Polski, w którym świetnie spisywał się były reprezentant Włoch- Filippo Lanza. W kolejnych setach torunianom udało się nawiązać wyrównaną walkę z rywalem.  Isbel Mesa straszył bełchatowian mocną, odrzucającą od siatki zagrywką, a Jakub Skadorwa i  Krzysztof Gulak dokładali punkty z ataku. Po dreszczowcu, trwającym ponad dwie i pół godziny oraz niesamowitej pogoni w tie- breaku Anioły Toruń pokonały PGE Skrę Bełchatów 3:2. - "Wynik nie był najważniejszy, cieszy fajna gra, ponieważ naprawdę wszyscy pograli. Bardzo dobrze zagraliśmy ten pierwszy mecz, nie treningowy. Z takim rywalem nie trzeba się dodatkowo mobilizować. Cieszymy się bardzo. Jestem super dumny z chłopaków" – powiedział tuż po meczu kapitan CUK Aniołów Toruń Rafał Maluchnik.

W  meczu o 3. miejsce w turnieju - PGE Skra rywalizowała z Legią Warszawa. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem ekipy Joela Banksa 3:0. Mimo takiego wyniku, trenerzy umówili się na rozegranie czwartego seta, który również zakończył się zwycięstwem bełchatowian.

W finale spotkały CUK Anioły Toruń pewnie pokonały BAS Białystok 3:0. Najwięcej emocji przyniósł set drugi, wygrany przez gospodarzy na przewagi 33:31. MVP turnieju został toruński środkowy  Isbel Mesa Sandoval.

Wyniki Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2022:

2022-08-26: Półfinały
CUK Anioły Toruń – PGE Skra Bełchatów 3:2 (20:25, 25:20, 25:21, 26:28, 16:14)
Legia Warszawa – BAS Białystok 1:3 (13:25, 25:20, 20:25, 16:25)

2022-08-27:  Mecz o 3. miejsc
PGE Skra Bełchatów – Legia Warszawa 3:0 (25:22, 25:14, 25:12)

2022-08-27: Finał
CUK Anioły Toruń – BAS Białystok 3:0 (25:21, 33:31, 25:15)

Klasyfikacja końcowa:

1. CUK Anioły Toruń
  2. BAS Białystok
  3. PGE Skra Bełchatów
  4. Legia Warszawa

Turniej rozegrano pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Partnerem Głównym wydarzenia był Samorząd Województwa Kujawsko- Pomorskiego.