CUK Anioły Toruń w Tauron 1. Lidze!

2 miesiące temu | 11.05.2024, 18:27

W turnieju finałowym nie ma słabych drużyn - o tym przekonujemy się w każdym secie Volleyball Toruń Cup 2024. Po piątkowym dreszczowcu ze Spartą, CUK Anioły Toruń wraz z zawodnikami AVIA Solar Sędziszów Małopolski zafundowali kibicom kolejne elektryzujące widowisko.

Początek pierwszego seta przebiegał po myśli Aniołów. Przez długi okres to torunianie mieli więcej punktów na tablicy wyników. Podopieczni trenera Krzysztofa Stelmacha prowadzili już nawet 22:19, aby potem stracić trzypunktową przewagę. Goście podjęli rękawicę, wyszli przed końcem partii na prowadzenie i mieli piłkę setową, z której nie skorzystali. Potem nastąpiła seria akcji punkt za punkt, ale ostatecznie to siatkarze z Sędziszewa Małopolskiego okazali się lepsi.

Plan na drugą partię był prosty - odrabić straty. Zaczęło się jednak od wyniku 0:5. Anioły przyzwyczaiły nas jednak do ogromnych emocji. Dwa pojedyncze bloki Mesy, as serwisowy Kalinowskiego i po dużej różnicy nie było już śladu. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale torunianie kontynuowali dobrą grę blokiem, co ponownie doprowadziło do wyniku 22:19. Tym razem Anioły nie wypuściły z rąk takiej okazji i wyraźnie rozpędzone kolejnymi udanymi akcjami wyrównały stan spotkania.

Trzeci set to ponownie wyrównana walka. Anioły popełniały błędy, ale tych nie ustrzegli się również siatkarze z Sędziszewa. Przy wyniku 14:14 na zagrywkę podszedł Kotyla. Nieudany serwis i wygrana kolejna akcja pozwoliły wypracować dwupunktową przewagę, która dość szybko stopniała. Wszystko miało się rozstrzygnąć w końcówce seta. W niej próbę nerwów lepiej przeszli siatkarze z Torunia, którzy wyszli w całym meczu na prowadzenie 2:1.

W czwartej serii nie pozostało nic innego jak domknąć spotkanie. Brzmi prosto, ale w praktyce przed Aniołami było jeszcze sporo ciężkiej pracy do wykonania. Gorąca atmosfera, którą stworzyli kibice z Torunia z pewnością niosła ich do góry. Końcówka seta to był popis Aniołów, które konsekwentnie powiększały przewagę, aby ostatecznie pokonać przeciwników do 20. CUK Anioły Toruń w Tauron 1. Lidze!

W pierwszym spotkaniu tego dnia CM SOLEUS KS Rudziniec pokonał UKS Spartę Grodzisk Mazowiecki 3:1 i również zapewnił sobie awans do Tauron 1. Ligi.

CUK Anioły Toruń – AVIA Solar Sędziszów Małopolski 3:1
(29:31, 25:20, 25:23, 25:20)

CUK Anioły: Brzóstowicz, Sternik, Kalinowski, Mesa Sandoval, Faryna, Stolc, Podborączyński (libero), Grzona, Skadorwa i Zimoń
AVIA Solar: Soboń, Warzocha, Perłowski, Szymanik, Kotyla, Lasocki, Szczęch (libero) oraz Szytuła (libero), Marciniak, Polek i Bilski

UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki – CM SOLEUS Klub Sportowy Rudziniec 1:3
(25:23, 24:26, 17:25, 12:25)

UKS Sparta: Ostasztyk, Maluchnik, Czado, Belczyk, Kaczorowski, Stępień, Hajbowicz (libero), Leliwa, Błądziński, Lizińczyk, Bieńkowski

CM SOLEUS Rudziniec: Lesiuk, Polański, Piotrowski, Długosz, Jakuszczonek, Zrajkowski, Waloch (libero), Sarnecki, Nowak