Dreszczowiec w debiucie

4 dni temu | 15.09.2024, 00:56

Wielkie emocje na inaugurację sezonu siatkarskiego w Toruniu i delikatne frycowe dla gospodarzy. Siatkarze CUK Aniołów prowadzili już 2:1 i 17:12 w trzecim secie jednak po zaciętej pięciosetowej walce lepsi okazali się zawodnicy z Białegostoku.

Pierwszy punkt dla gospodarzy w PLS 1.Lidze zdobył skutecznym blokiem Isbel Mesa Sandoval 1:0, który zatrzymał zagranie Adriana Gwardiaka. Dzięki dobrym zagrywkom Łukasza Kalinowskiego gospodarze odskoczyli na dwa punkty 4:2. REA BAS Białystok jednak szybko wyrównała wynik po 5:5, a z dobrej strony w polu serwisowym pokazał się Jakub Zimoląg.  Białostoczanie w dalszej części premierowej odsłony meczu powiększali swoją przewagę wygrywając ostatecznie 25:18.

Druga część inauguracji sezonu w Toruniu rozpoczęła się od równej gry punkt za punkt od 3:3 do 12:12. Dopiero w końcówce CUK Anioły Toruń, dzięki skutecznej zagrywce odskoczyli na kilka punktów. Dobrze zagrywał Bartłomiej Dorosz, dzięki któremu drugi set padł łupem gospodarzy. W trzecim secie beniaminek z Torunia poszedł za ciosem. Szybko wyszedł na prowadzenie wygrywając tę partię 25:17.

Czwarta odsłona spotkania toczyła się ze zmiennym szczęściem dla obu drużyn. Set lepiej zaczął się dla podopiecznych Krzysztofa Stelmacha, którzy prowadzili 6:3 i 10:5. Zawodnicy z Torunia bardzo mocno zagrywali. Białostoczanie ani myśleli jednak w tym dniu składać broni. Drużynę do walki poderwał Dawid Gruszczyński 10:13. W drugiej części tego seta wydawało się, że torunianie pewnie zmierzają po wygraną. Prowadzili już 17:12. Goście jednak dzięki dobrej postawie Pizuńskiego i Zimoląga zdołali doprowadzić do remisu 19:19 i ostatecznie wygrali grę na przewagi 29:27.

Tie-break rozpoczął się od równej gry punkt za punkt. Chwilę przed zamianą stron na prowadzenie wyszli siatkarze CUK Aniołów Toruń 8:6. Zawodnicy z Białegostoku kolejny raz w tym dniu pokazali charakter utrzymując w końcówce nerwy na wodzy przechylając szalę zwycięstwa w piątym secie na swoją korzyść. 15:13 i w całym meczu 3:2. Ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami. MVP spotkania został wybrany zawodnik REA BAS Białystok - Jan Król.

CUK Anioły Toruń – REA BAS Białystok 2:3
W setach: 18:25, 25:23, 25:17, 27:29, 13:15
CUK Anioły Toruń: Łukasz Walawender, Robert Brzóstowicz, Sławomir Stolc, German Johansen, Isbel Mesa Sandoval, Łukasz Kalinowski, Mateusz Podborączyński (libero) oraz Adam Surgut, Bartłomiej Dorosz, Bartosz Grzona, Maciej Borris