Duże wyzwanie przed CUK Aniołami. Starcie z pierwszoligowym BAS-em

6 miesięcy temu | 20.11.2023, 12:34
Duże wyzwanie przed CUK Aniołami. Starcie z pierwszoligowym BAS-em

W najbliższą środę w hali Szkoły Podstawowej Nr 28 na toruńskich siatkarzy czeka wymagające zadanie. Przeciwnikiem zespołu trenera Krzysztofa Stelmacha będzie pierwszoligowa ekipa REA BAS Białystok. Początek meczu w ramach Pucharu Polski o godzinie 19:00.

Drużynę CUK Aniołów czeka pracowita końcówka listopada. Zanim jednak aktualny lider tabeli II ligi (grupa 1) w sobotę zmierzy się w Słupcy z miejscowym Konspolem, już w najbliższą środę stanie do rywalizacji w ramach Pucharu Polski. Drugim przeciwnikiem torunian w tych rozgrywkach będzie zespół REA BAS Białystok, który w Tauron 1. lidze zajmuje aktualnie wysokie 5. miejsce.

- Apetyty rosną względem poprzedniego sezonu. Myślę, że 10. miejsce w poprzedniej kampanii było na miarę ówczesnego potencjału BAS-u. Ta drużyna zmieniła się, jest wzmocniona i w związku z tym nasze cele także są inne. Okrzepliśmy na pierwszoligowych parkietach, moi zawodnicy nabrali doświadczenia i myślę, że teraz czas na kolejne kroki do przodu. Według mnie osiągnięcie 8. miejsca na koniec fazy zasadniczej i awans do play-offów będzie dużym wynikiem - przed obecnym sezonem Tauron 1. ligi powiedział trener zespołu ze stolicy Podlasia, Krzysztof Andrzejewski.

W ostatnich ligowych potyczkach REA BAS Białystok radził sobie ze zmiennym szczęściem, choć trzeba przyznać, że mierzył się z dwoma mocnymi rywalami: ekipa Andrzejewskiego przegrała z liderem tabeli z Będzina (1:3) oraz musiała uznać wyższość spadkowicza z PlusLigi, BBTS Bielsko-Biała (także 1:3). Pomiędzy tymi spotkaniami zaś, REA BAS wygrał z SMS-em PZPS Spała 3:1.

CUK Anioły Toruń z kolei w tym sezonie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu na ligowym szczycie przeciwko drużynie LUKS Wilki Wilczyn i zwycięstwie 3 do 1, torunianie zasiedli na fotelu lidera.

- To był trudny mecz, ale zagraliśmy cztery dobre sety. Nasi rywale pokazali w nich kawał dobrej siatkówki, na szczęście wszystko obróciło się na naszą korzyść. Takie zwycięstwa bardzo nas budują i uważam, że dadzą nam sporo korzyści na przyszłość – powiedział po meczu z Wilczynem MVP tego spotkania, rozgrywający Łukasz Sternik.

W ostatniej kolejce ligowej CUK Anioły pokonały na wyjeździe Stoczniowca Politechnikę Gdańską 3:1 (w setach: 25:20, 25:18, 23:25, 25:20) i, co oczywiste, pozostały liderem drugoligowej tabeli.

Czy zespół Trenera Krzysztofa Stelmacha po środowym spotkaniu z pierwszoligowym REA BAS-em nadal będzie miał status niepokonanego w obecnym sezonie?

Bilety można kupić na stronie: anioly.sportigio.com/tickets lub w kasie przed meczem.

Bilet normalny: 10 zł

Bilet ulgowy: 5 zł

Udostępnij
 

memory: 137007024
110100480
106696024