Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

Isbel Mesa Sandoval dołączył do zespołu CUK Anioły Toruń!

1 miesiąc temu | 19.08.2022, 16:50
Isbel Mesa Sandoval dołączył do zespołu CUK Anioły Toruń!

To transferowy hit. Wicemistrz Świata z 2010 roku, brązowy medalista Ligi Światowej z 2012 i multimedalista Mistrzostw Ameryki Południowej - Isbel Mesa Sandoval, dołączył do drużyny CUK Anioły Toruń. Mierzący 204 cm wzrostu środkowy jest ostatnim elementem toruńskiej układanki.

Isbel Mesa Sandoval pochodzi z Kuby i to właśnie w jej barwach osiągał największe sukcesy w swojej karierze. Doświadczony, 33- letni środkowy ostatni sezon spędził we francuskim Amiens Metropole Volley-Ball. Isbel ma już za sobą pierwsze treningi z drużyną CUK Anioły Toruń.

"Ten projekt, zainteresował mnie już na samym początku. Znamy się z Wilfredo, więc wiedziałem, że ma bardzo fajny pomysł. Gdy pojawiła się propozycja gry w Toruniu, nie zastanawiałem się długo. Jestem tu od tygodnia. Od razu zacząłem trenować i poznawać klub i drużynę. Atmosfera jest bardzo fajna, bo cel jest wszystkim znany. Bez właściwej atmosfery jego realizacja byłaby trudna. Chcę wnieść do drużyny moją pasję, zaangażowanie i doświadczenie" - mówi Isbel Mesa Sandoval.

"Za tym transferem stoi Wilfredo Leon, czyli właściciel klubu. Grali razem w reprezentacji Kuby. Jesteśmy dumni, że zawodnika tego pokroju będziemy gościć w naszej drużynie. Wierzę, że Isbel będzie ogniwem, którego brakowało w naszym zespole. Na tym poziomie rozgrywek, takiego zawodnika jeszcze nie było" – zdradza Karol Lejman, Prezes Zarządu Toruńskich Aniołów.

Pozyskanie reprezentanta Kuby zakończyło budowę zespołu kompletowanego przez trenera Sebastiana Tylickiego. Kontrakty przedłużyli: przyjmujący Michał Nowakowski, Krzysztof Gulak, atakujący Jakub Skadorwa, rozgrywający Rafał Maluchnik, środkowy Igor Oziabło oraz libero Łukasz Detmer. Nowe nazwiska to z kolei: przyjmujący Łukasz Kalinowski, Bartosz Grzona, rozgrywający Łukasz Sternik, atakujący Rafał Pawlak, środkowy Łukasz Zimoń oraz libero Mateusz Podborączyński.

"Cieszę się, że zawodnicy, który oddali serce naszej drużynie zostali z nami. Ta szóstka wywalczyła zeszłoroczny sukces, czyli 3. miejsce. Staraliśmy się podnieść jakość sportową. To się udało. Wszyscy palą się do gry, nikt nie chce spędzać czasu w kwadracie, więc wierzę, że trener każdemu da szansę, a zawodnicy będą się uzupełniać. Wierzymy, że jesteśmy w stanie walczyć tym składem o najwyższe cele" – zaznacza Karol Lejman.

Zawodnicy trenują wspólnie od dwóch tygodni. Podczas zgrupowania w Chomiąży Szlacheckiej mieliśmy okazję lepiej się poznać i wybrać kapitana. Został nim dobrze znany toruńskim kibicom Rafał Maluchnik.

"Bardzo się cieszę, że koledzy wybrali mnie na kapitana drużyny. Wiem, że to ważna rola. Będę się skupiał na tym, by grać dobrze. Moim zadaniem jest łączenie zawodników, z trenerem i zarządem Klubu" – mówi Rafał Maluchnik, nowy kapitan CUK Anioły Toruń.

Po skompletowaniu składu i rozpoczęciu przygotowań sztab szkoleniowy może spokojnie realizować plan treningowy. Nad zawodnikami czuwa Sponsor Tytularny - CUK Ubezpieczenia.

Kibice toruńskiej drużyny będą mogli już wkrótce zobaczyć ją na boisku. W dniach 26-27 sierpnia, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 28 w Toruniu rozegrany zostanie Turniej o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Obok gospodarzy do rywalizacji przystąpią PGE SKRA Bełchatów, Legia Warszawa i BAS Białystok.

"Sezon zaczynamy już za tydzień. To będzie świetne sportowe widowisko. Mecz CUK Aniołów Toruń i PGE SKRY Bełchatów to coś czego w Toruniu jeszcze nie było, na takim poziomie. Serdecznie zapraszamy" – podsumowuje Karol Lejman, prezes zarządu Toruńskich Aniołów.

Harmonogram Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego:

26.08.2022 Piątek
17:00 Legia Warszawa- BAS Białystok
20:00 CUK Anioły Toruń- PGE Skra Bełchatów

27.08.2022 Sobota
12:00 Mecz o 3. miejsce
15:00 Mecz o 1. Miejsce

Bilet normalny – 15 zł
Bilet ulgowy – 10 zł

Z ulgi mogą skorzystać uczniowie, studenci oraz emeryci. Bilet uprawnia do wejścia na wszystkie mecze. Bilety można nabyć przez stronę internetową www.aniolytorun.pl oraz stacjonarnie przez meczem.

Patronat honorowy nad turniejem objął Marszałek Województwa Kujawsko- Pomorskiego – Piotr Całbecki.

Udostępnij