Latają wysoko z Kancelarią Radców Prawnych MUST LEGAL

5 miesięcy temu | 08.02.2024, 23:03
Latają wysoko z Kancelarią Radców Prawnych MUST LEGAL

Jak doszło do nawiązania współpracy Klubu CUK Anioły Toruń z Kancelarią Radców Prawnych MUST LEGAL? 

Mateusz Lejman, wiceprezes Zarządu, Dyrektor Sportowy Klubu CUK Anioły Toruń: „Przygodę z MUST rozpoczęliśmy, prezentując wizję siatkówki męskiej w Toruniu, która miałaby konkurować na najwyższym poziomie. Odzew był ogromny. Z racji pasji do siatkówki, od razu znaleźliśmy wspólny język z Kancelarią MUST. Wśród zespołu kancelarii znalazła się osoba, która nie tylko jest specjalistką w prawie sportowym, ale także żyje siatkówką tak samo, jak my wszyscy tutaj, w klubie. To właśnie ta osobista pasja i profesjonalizm pomogły zbudować silne fundamenty naszej współpracy."

„Dzięki MUST, przez ostatnie trzy lata, od kiedy tylko klub powstał, mogliśmy skupić się na rozwijaniu talentów i organizacji zawodów, wiedząc, że wszystkie aspekty prawne są nie tylko dopilnowane, ale również zrozumiałe dla nas, sportowców. To nie tylko umowy i formalności, ale również wsparcie w momentach krytycznych, jak pomoc naszemu zawodnikowi w postępowaniu dyscyplinarnym czy rejestracja znaków towarowych. Ich zaangażowanie jest dla nas nieocenione."

Jakie kwestie prawne związane są z prowadzeniem klubu sportowego?
„Kluby sportowe muszą stosować się do wymogów określonych przepisami prawa. Przykładowo, przed sezonem trzeba podpisać umowy z zawodnikami, z trenerem. Pomoc prawna jest konieczna także przy organizacji turniejów, trzeba przygotować związane z tym umowy, regulaminy zawodów, umowy na najem boisk czy z firmami dostarczającymi niezbędną infrastrukturę. Zdarzyło się też, że konieczna była pomoc zawodnikowi w postępowaniu przed Rzecznikiem Dyscyplinarnym PZPS. Kancelaria MUST pomagała również przy rejestracji znaku towarowego Aniołów i Akademii Wilfredo Leona.”

Czyli MUST pomaga też Akademii Wilfredo Leona?
„Tak, współpraca z Akademią Wilfredo Leona to kolejny rozdział naszej sportowo-prawnej drużyny. MUST z równym zaangażowaniem wspiera młode talenty, dbając o to, by każda przyszła siatkarska gwiazda miała stabilne podstawy do rozwoju i nie martwiła się o kwestie prawne."

A kwestie podatkowe?
„Podatki w sporcie to nie lada wyzwanie, ale MUST ma specjalistów również w tej dziedzinie. Jest więc w stanie pomagać w kwestiach podatkowych. Na przykład jak prawidłowo stosować ulgę na sponsoring."

Czy bieżąca działalność Klubu także wymaga pomocy prawnej?

„Oczywiście. Niekiedy w trakcie sezonu jest bardzo mało czasu na podpisanie umowy i Kancelaria musi szybko przygotować projekt. Pamiętam sytuację, że wieczorem wysłaliśmy e-maila, a rano projekt umowy był już gotowy. Tu warto wspomnieć, że Wilfredo León mieszka na stałe zagranicą. To rodzi dla Akademii i Klubu specyficzne problemy prawne, z którymi Kancelaria musiała sobie poradzić. Wiem, że MUST współpracuje też z naszymi Partnerami i pomaga im w kwestiach prawnych."

Mateusz Lejman - Wiceprezes Zarządu /Dyrektor Sportowy Klubu CUK Anioły Toruń


must-legal.pl

Udostępnij