home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

2 miesiące temu

Łukasz Szarek zamyka skład Aniołów!

Doświadczony atakujący Łukasz Szarek jest ostatnim z siatkarzy, który dołączy do kadry trenera Sebastiana Tylickiego na sezon 2021/2022 w Toruniu.

Łukasz pochodzi ze Stalowej Woli, skąd w wieku 3 lat wraz z rodziną wyjechał do Grecji. Mieszkał w Atenach ponad 20 lat i tam rozpoczynał przygodę z siatkówką w drużynie Gimnastikos Silogos Patrupolis. Następnie reprezentował barwy m.in. Olympiakosu Pireus, AZS-u Olsztyn, Aluronu Warty Zawiercie i niemieckiego TV Buhl. Na swoim koncie ma mistrzostwo i Puchar Grecji, 3. miejsce w niemieckiej Bundeslidze, wicemistrzostwo Austrii oraz mistrzostwo i Puchar Słowacji w barwach VK Mirad PU Preszow. Wybierany był również MVP ligi słowackiej, której był najlepszym punktującym w sezonie.

 

- O wyborze Torunia zadecydowała chęć dalszego rozwoju i możliwości stania się częścią klubu siatkarskiego, który w dłuższej perspektywie ma walkę o najwyższe cele. Mimo, iż jest to zupełnie nowy zespół, to oczekiwania stawiamy sobie wysokie. Jestem przekonany, że uda nam się stworzyć kolektyw, który zawalczy o najwyższe cele w lidze. Tego życzę swoim kolegom, sztabowi oraz zarządowi. Już nie mogę się doczekać, aż wszyscy spotkamy się na hali - mówi Łukasz Szarek.

 

Łukasz Szarek
Data urodzenia: 22.02.1990
Atakujący
Numer: 3
Wzrost: 200 cm
Waga: 93 kg
Zasięg z wyskoku do ataku: 350 cm

Udostępnij