Łukasz Zimoń: Będziemy musieli grać cierpliwie

1 rok temu | 21.02.2023, 09:48
Łukasz Zimoń: Będziemy musieli grać cierpliwie

Po blisko miesięcznej przerwie CUK Anioły Toruń wracają do własnej hali, by w meczu 18. kolejki II ligi piłki siatkowej mężczyzn, zmierzyć się z 4. w tabeli zespołem LUKS Wilki Wilczyn. Przy tej okazji zadaliśmy kilka pytań naszemu środkowemu- Łukaszowi Zimoniowi.

Lucyna Moskal: Wysoka przewaga w tabeli nad resztą drużyn, bardziej przeszkadza czy motywuje?

Łukasz Zimoń:  Każda przewaga- mniejsza, czy większa nas motywuje. Gramy o cele, które będą nas interesowały głównie w kwietniu i w maju, więc nie patrzymy na to czy mamy osiem, dziesięć czy dwanaście punktów przewagi. To nie ma żadnego znaczenia. Najważniejsze dla nas będą turnieje półfinałowy i finałowy.

LM: Jaki wpływ miała na Was pewna wygrania w Żaganiu, w kontekście treningów i sobotniego meczu z Wilczynem?

ŁZ: Wcześniej też udało nam się wygrać mecz, jednak ten w Żaganiu był naszym najlepszym w tym roku kalendarzowym. Dał nam fajnego kopa, mogliśmy poświętować i na pewno miał dobry wpływ na całą drużynę.

LM: Mówi się, że LUKS Wilki Wilczyn to nieprzewidywalny zespół. Czy są jednak elementy w ich grze, które są czytelne i można się na nie przygotować?

ŁZ: To zespół nieobliczalny, zresztą jak wiele drużyn w naszej grupie. Musimy uważać, ponieważ oni będą ryzykować. Mają bardzo dobrego atakującego, silny zespół, więcej siły niż techniki. Będziemy musieli grać cierpliwie.

Warto zaznaczyć, że Sponsor Meczu firma Mercedes-Benz Auto Frelik, przygotował dla najlepszego zawodnika nagrodę specjalną.  Zapraszamy więc do hali, by dopingować CUK Anioły Toruń.

CUK Anioły Toruń, podejmą we własnej hali LUKS Wilki Wilczyn już w najbliższą sobotę- 25 lutego o godzinie 17:00. Bilety dostępne TU >>>klik<<<<

Udostępnij