Podsumowanie Anielskiego Grudnia 2023

3 miesiące temu | 31.12.2023, 09:49
Podsumowanie Anielskiego Grudnia 2023

Ostatni miesiąc 2023 roku w naszym mieście zdecydowanie upłynął pod znakiem siatkówki. CUK Anioły Toruń zorganizowały cały szereg wydarzeń, które pokazały wyraźnie, że udało się nam zgromadzić już spore grono oddanych fanów i sprawdzonych w boju przyjaciół. Kibice Anielskiej drużyny nie zawiedli się na swoich zawodnikach – ci bowiem w sezonie 2023/24 wygrali wszystkie swoje dotychczasowe mecze i zajmują bezpieczną pozycję lidera tabeli.

#AnielskiGrudzień - czyli charytatywna akcja CUK Aniołów jest już małą tradycją w Toruniu. Właśnie zakończona była już trzecią edycją dzielenia się dobrem w pozytywnym, świątecznym klimacie. W roku 2023 siatkarski klub postanowił wesprzeć paczkami świątecznymi samotnych seniorów z naszego miasta. Anielskie prezenty pojawiły się w domach dwunastu seniorek i seniorów, wskazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu.

Nie byłoby ciepła i uśmiechu wysłanego w toruńską przestrzeń, a także zrealizowania najbardziej pilnych potrzeb samotnych seniorów z naszego miasta, gdyby nie hojność mieszkańców. Na profilu CUK Aniołów na Facebooku klub przeprowadził "Anielskie licytacje" gadżetów przekazanych między innymi przez najwybitniejszych sportowców w Polsce z Wilfredo Leonem i Bartoszem Zmarzlikiem na czele. Dzięki ofiarności torunian i torunianek udało się zebrać 3784 zł, a stworzenie świątecznych prezentów dla samotnych seniorów nie byłoby także możliwe bez wsparcia firm Torimpex oraz Auto Reve, Auto Frelik i Karczma Gęsia Szyja.
 

W jaki jeszcze sposób toruński klub zrealizował grudniową, coroczną akcję? Akademia Wilfredo Leona zorganizowała Turniej Mikołajkowy dla młodych siatkarzy, być może przyszłych mistrzów tej dyscypliny sportu. Podczas jednego z meczów ligowych CUK Aniołów na siatkarskim parkiecie wylądowały pluszaki, rzucone z trybun przez kibiców naszej drużyny. Wszystko to w ramach akcji "Misie na Boisko", której celem było wsparcie najmłodszych pacjentów Szpitala Dziecięcego w Toruniu. Ponadto toruński klub zorganizował również Wigilię, połączoną ze Świątecznym Meczem, w którym wzięli udział przyjaciele i sponsorzy CUK Aniołów Toruń.

Pod względem sportowym drużyna trenera Krzysztofa Stelmacha także przyłączyła się do "Anielskiego Grudnia" i to w możliwie najlepszy sposób. W ostatnim miesiącu roku 2023 CUK Anioły wygrały wszystkie mecze, zarówno w II lidze, jak i w ramach Pucharu Polski, kontynuując tym samym passę zwycięstw, która trwa nieprzerwanie od samego początku sezonu 2023/24. I w Nowym Roku życzmy sobie, by ta seria trwała jak najdłużej i znalazła swój szczęśliwy finał w awansie do TAURON 1. Ligi. 

Projekt zrealizowano dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń.

Udostępnij