Profilaktyka uzależnień według CUK Aniołów Toruń

9 miesięcy temu | 13.09.2023, 01:47
Profilaktyka uzależnień według CUK Aniołów Toruń

CUK Anioły Toruń rozpoczynają realizację dwóch projektów, mających na celu profilaktykę uzależnień poprzez zagospodarowanie czasu wolnego oraz promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. W ciągu kolejnych tygodni, przeprowadzonych zostanie szereg akcji skierowanych do dzieci i młodzieży. Dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń, Toruńskie Anioły zrealizują aż dwa projekty, których wspólnym celem jest kreowanie postaw zdrowotnych i społecznych sprzyjających profilaktyce zachowań ryzykownych, zapobieganie uzależnieniom oraz skutkom zdrowotnym i społecznym wynikającym z uzależnień, w tym opóźnianie inicjacji alkoholowej, narkotykowej, tytoniowej, wzrost świadomości społecznej w obszarze uzależnień, w tym behawioralnych (tj. uzależnienia od internetu, komputera, telefonu, gier komputerowych itp.). Kolejnym ważnym celem obu zadań jest edukacja oraz zagospodarowanie czasu wolnego, poprzez aktywność fizyczną, rozwijanie pasji, spotkania oraz budowanie relacji społecznych.

Pierwsze zadanie to cykl bezpłatnych treningów siatkarskich dla młodzieży pod nazwą „CUK Anioły Toruń. Misja sport i zdrowie ”. Pierwsze otwarte zajęcia zostaną przeprowadzone 17 września w godzinach od 11:00 do 13:00 w Uniwersyteckim Centrum Sportowym przy ul. św. Józefa 17 w Toruniu . Otwarty trening odbędzie się w ramach 11. edycji Narodowego Dnia Sportu. Pozostałe otwarte treningi drużyny odbędą się następująco jeszcze w październiku oraz listopadzie. „CUK Anioły Toruń. Misja Sport i zdrowie” to dla najmłodszych wyjątkowa okazja do wspólnych treningów z profesjonalnymi siatkarzami, gdzie każdy młody sympatyk siatkówki będzie miał szansę doszlifować swoje umiejętności gry. Dodatkowo zaplanowano serię spotkań w toruńskich placówkach oświatowych, podczas których zawodnicy i trenerzy spotkają się z młodymi mieszkańcami Grodu Kopernika.

Do udziału w wydarzeniu wymagana jest REJESTRACJA

Więcej informacji o realizowanych projektach znajdziecie na stronach internetowych: www.aniolytorun.pl i www.akademialeona.pl

Udostępnij