Siła doświadczenia. CUK Anioły odkrywają karty

3 miesiące temu | 05.06.2023, 11:40
Siła doświadczenia. CUK Anioły odkrywają karty

Przed CUK Aniołami Toruń trzeci sezon na parkietach II Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn. W czasie letniej przerwy w drużynie zaszły duże zmiany, o których zarząd klubu poinformował podczas konferencji prasowej.

Budowę nowego składu rozpoczęto od zakontraktowania doświadczonego szkoleniowca - Krzysztofa Stelmacha. To trener z blisko 15 - letnim stażem, który w swoim dorobku ma liczne sukcesy. Dotarł do finału Pucharu CEV w 2011 roku oraz zdobywał medale mistrzostw Polski: srebrny w 2011 i brązowy w 2012 roku. Prowadził wiele renomowanych drużyn, w tym ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle (2008–2012), Indykpol AZS Olsztyn (2013–2014), BBTS Bielsko-Biała (2015–2016), AZS Częstochowa (2017–2018) oraz Stal Nysa (2018–2021).-  To nasze nowe otwarcie, po sezonie, który zakończył się ponad miesiąc temu. Zamknęliśmy ten rozdział i wyciągnęliśmy z niego cenne wnioski. Witamy nowego trenera. Rozmowy przebiegły naprawdę sprawnie. Myślę, że mamy wspólną wizję jak nasza współpraca ma wyglądać. Mam nadzieję, że pod skrzydłami Krzysztofa Stelmacha będziemy mogli się rozwinąć - mówi Karol Lejman prezes CUK Aniołów Toruń.

Słyszałem o klubie, bo świat siatkarski mówi o nim. Kiedy sezon się zakończył to zaproponowałem prezesowi swoją kandydaturę. O Toruniu słyszałem dużo dobrych rzeczy, dlatego zdecydowałem się na pracę w tym mieście. Zrobię wszystko, żeby zespół zrobił ten najważniejszy krok i awansował dla 1 ligi. Wiem jakie to ważne dla klubu i sponsorów. Jestem pewien, że klub jest przygotowany na awans - jest zorganizowany, zabezpieczony finansowo i sportowo. Czwarty punkt to kibice. Dla mnie to niesamowite jak wielu kibiców przychodzi tu na mecze drugoligowej drużyny - podkreśla Krzysztof Stelmach trener CUK Aniołów Toruń.

W sezonie 2023/2024 toruńscy siatkarze nadal mogą liczyć na wsparcie sponsora tytularnego, firmy CUK Ubezpieczenia – Sezon oceniam pozytywnie, choć pozostał niedosyt, który myślę będzie dodatkową motywacją dla wszystkich. Dla mnie jest to ważne, że trybuny były zawsze pełne, atmosfera wspaniała. Każdy mecz to wyjątkowe widowisko. Podtrzymuję deklarację z ubiegłego roku. W biznesie patrzę na sprawy długoterminowo, tak samo jest ze sportem. Cieszę się, że projekt tak się rozwija. Myślę, że jeszcze wiele dobrego przed nami -  zaznacza prezes firmy CUK Ubezpieczenia Jacek Byliński.

W zbliżającym się sezonie toruńscy kibice zobaczą w barwach CUK Aniołów przyjmującego – Sławomira Stolca, który doświadczenie zdobywał m.in. na parkietach Plus Ligi. Ostatnio występował on w pierwszoligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Rozmowy trwały bardzo krótko. Nie ukrywam, że pochodzę z tych rejonów i chciałem grać bliżej swoich rodzinnych stron.  Chcę zrobić awans z tą drużyną. Gdy ostatnio grałem pod okiem trenera Stelmacha udało nam się wygrać rozgrywki pierwszej ligi. Grałem już na zapleczu Plus Ligi, dlatego potrafię ocenić, że CUK Anioły Toruń są świetnie przygotowane pod względem organizacyjnym i sportowym - mówi Sławomir Stolc przyjmujący CUK Aniołów Toruń.

Mimo wprowadzenia pewnych zmian, trzon zespołu został zachowany. Kontrakty z klubem przedłużyli m.in. Łukasz Kalinowski, Jakub Skadorwa i Mateusz Podborączyński. Kolejne nazwiska władze klubu przedstawią w najbliższych dniach.

Chcemy zwiększyć naszą siłę rażenia. Dlatego wprowadzamy przemyślane zmiany. Chcemy być klubem z misją. Wychodzimy z licznymi inicjatywami do mieszkańców Torunia, dużą uwagę przykładając do aktywizacji dzieci -  podkreśla Karol Lejman prezes CUK Aniołów Toruń

Po raz pierwszy CUK Anioły Toruń będą miały swoją reprezentację w rozgrywkach siatkówki plażowej. Mateusz Podborączyński i Adam Lorenc stworzą duet, który będzie występował m.in. w nowym projekcie klubu Toruńskie Anioły pod nazwą Anielska Plaża. Władze klubu wkrótce przestawią szczegóły tego wydarzenia.

Po konferencji prasowej toruńscy siatkarze wzięli udział w pikniku ekologicznym z okazji Dnia Dziecka. Na terenie Europejskiego Centrum Współpracy Młodzieży bawiło się 1000 dzieci z Polski i Ukrainy. CUK Anioły Toruń przygotowały dla nich pełną atrakcji strefę sportu.

 

Udostępnij