Turniej Finałowy - dzień 1 za nami!

2 miesiące temu | 11.05.2024, 00:10

CUK Anioły Toruń pokonały UKS Spartę Grodzisk Mazowiecki 3:2 a CM Soleus Klub Sportowy Rudziniec 3:0 AVIĘ Solar Sędziszów Małopolski w pierwszym dniu turnieju finałowego o awans do Tauron 1. Ligi. W głównym daniu piątkowego wieczoru z siatkówką w Toruniu rywalizacja na parkiecie była bardzo zacięta, a w hali panowała niezwykle gorąca atmosfera. W hali SP28 w Toruniu nie zabrakło wielu znanych osobistości. Był prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej i wielokrotny reprezentant Polski, Sebastian Świderski oraz współudziałowiec klubu i jeden z najlepszych siatkarzy świata, Wilfredo Leon. Mieli oni okazję oglądać niezwykle emocjonujące widowisko.

Pierwszy set należał do torunian. Nasi siatkarze świetnie weszli w spotkanie i szybko wskoczyli na odpowiednie obroty. To spowodowało, że wypracowali wysoką przewagę, a pierwszy set dość pewnie padł ich łupem. W drugim secie goście się przebudzili. Torunianie słabiej wyglądali w przyjęciu, a blok nie był już tak skuteczny jak w pierwszej partii. To doprowadziło do 6-punktowej straty (11:17). Gospodarze dali swoim kibicom jeszcze trochę nadziei zbliżając się do przeciwników na jeden punkt. Jednak potem nastąpiła kolejna seria straconych punktów, co doprowadziło do  przegranego seta i wyrównania stanu spotkania. W kolejnym secie gra była niezwykle wyrównana, ale to Anioły przez większość czasu goniły wynik. W pewnym momencie było już 19:23, ale podopieczni Krzysztofa Stelmacha pokazali charakter i dogonili rywali. Piłki setowe miały obie ekipy, ale ostatnią z nich wykończyła nasza drużyna. Kibice głęboko odetchnęli, ale byli świadomi, że nasi siatkarze będą musieli wylać jeszcze sporo potu, aby zejść z parkietu jako zwycięzcy.

Czwarta partia lepiej rozpoczęła się dla torunian, którzy wygrywali 3:0. Sparta jednak odrobiła stratę i wyszła na 7-punktowe prowadzenie (18:11). Anioły były blisko zrównania się punktami z gośćmi za sprawą serii dobrych zagrywek od Adama Surguta, ale nie wystarczyło to, żeby dogonić rywali. Siatkarze z Grodziska Mazowieckiego doprowadzili do tie-breaka. Ten był już popisem jednej drużyny. Aniołom wychodziło niemal wszystko - gra blokiem, serwis (as Łukasza Kalinowskiego) oraz ataki. Sparta starała się walczyć, ale ekipa trenera Stelmacha wypracowała wysoką przewagę, której nie oddała już do końca, a po ostatnim punkcie kibice w hali niemal odlecieli razem z Aniołami. Radość była ogromna, ale to zwycięstwo jest zaledwie tylko pierwszym krokiem w drodze do Tauron 1. Ligi. MVP spotkania został Isbel Mesa Sandoval. W pierwszym spotkaniu tego dnia CM Soleus Klub Sportowy Rudziniec pokonał 3:0 (25:22, 25:14, 25:16) AVIĘ Solar Sędziszów Małopolski. To właśnie z tą drugą ekipą CUK Anioły Toruń zmierzą się w sobotę o 18:30

UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki – CUK Anioły Toruń 3:2
W setach: 18:25, 21:25, 30:28, 21:25, 15:8
CUK Anioły: Brzóstowicz, Sternik, Kalinowski, Mesa Sandoval, Faryna, Stolc, Podborączyński (libero) oraz Grzona, Walawender, Skadorwa, Zimoń, Surgut
Sparta: Leliwa, Maluchnik, Czado, Belczyk, Kaczorowski, Stępień, Hajbowicz (libero) oraz Ostasztyk, Błądziński, Bieńkowski, Lizińczyk

CM Soleus KS Rudziniec - AVIA Solar Sędziszów Małopolski 3:0
W setach: 25:22, 25:14, 25:16
Klub Sportowy Rudziniec: Lesiuk, Polański, Piotrowski, Długosz, Jakuszczonek, Zrajkowski, Waloch (libero)
AVIA Solar: Lasocki, Soboń, Warzocha, Perłowski, Szymanik, Kotyla, Szytuła (libero) oraz Szczęch (libero), Marciniak, Polek, Bilski