Wspaniała siódemka CUK Aniołów Toruń

1 rok temu | 20.11.2022, 18:17

W spotkaniu 8. kolejki II Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn CUK Anioły Toruń podjęły we własnej, ponownie pełnej hali Stoczniowca Politechnika Gdańska. Spotkanie to zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy 3:0 (25:15; 25:19; 25:21).

Torunianie po raz pierwszy wystąpili przed własną publicznością jako lider tabeli. Wysokie oczekiwania nie podcięły skrzydeł podopiecznym trenera Sebastiana Tylickiego.  Grało wszystko. Od zagrywki, po przyjęcie i blok. Po asie serwisowym Nowakowskiego i było już 17:11. Efektowną grą przy siatce popisywali się Mesa i Skadorwa. W końcówce seta Jakub Skadorwa dołożył jeszcze trzy asy serwisowe (23:15).

Drugi set był bardziej wyrównany, lecz gospodarzenie nie stracili kontroli nad wydarzeniami na boisku. Kibice, którzy licznie zasiedli na trybunach Szkoły Podstawowej nr 28 nie mogli narzekać na nudę. Efektowne ataki w połączeniu z solidną grą w obronie, pozwoliły siatkarzom obu drużyn stworzyć świetne widowisko.  Ostatnie słowo należało jednak do CUK Aniołów Toruń, którzy wygrali tę odsłonę 25:19.

W trzeciej partii torunianie nadal dyktowali warunki gry. W końcówce świetnymi serwisami popisał się Bartosz Grzona, który wyprowadził gospodarzy na czteropunktowe prowadzenie (19:15). Ten set także padł łupem Aniołów, a wraz z nim całe spotkanie. CUK Anioły Toruń odniosły siódme zwycięstwo w tym sezonie!

CUK Anioły Toruń – Stoczniowiec Politechnika Gdańska 3:0
w setach: 25:15; 25:19; 25:21

Sponsorem meczu było Centrum Handlowo- Rozrywkowe Toruń Plaza.