Anioły poleciały wyżej od Koliberków!

2 lata temu | 15.03.2022, 14:37

W meczu na szczycie II Ligi siatkówki mężczyzn toruńskie Anioły pokonały na własnym parkiecie lidera tabeli Astrę Nowa Sól 3:0!

To był bardzo ważny i intensywny weekend dla naszych siatkarzy. Po sobotnim zwycięstwie Torunian w Pile, przyszedł czas na dotychczasowego lidera tabeli grupy pierwszej II Ligi. Spotkanie 16. kolejki, które pierwotnie zaplanowane było na 29 stycznia, musiało zostać przełożone na 13 marca z powodu zakażeń koronawirusem wśród naszych zawodników. Jednak "co się odwlecze, to nie uciecze..." i w końcu w niedzielę byliśmy świadkami wielkiego siatkarskiego widowiska przy pełnych trybunach i wielkiej wrzawie kibiców obu drużyn, których zaszczycił swoją obecnością Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej - Sebastian Świderski.

Lepiej w mecz weszli nowosolanie, którzy prowadzili już w pierwszym secie 1:6 na co trener gospodarzy musiał zareagować prosząc o przerwę dla swojej drużyny. Po przerwie dla trenera Sebastiana Tylickiego toruńskie Anioły ruszyły do ataku i zdominowały Astrę Nowa Sól w pierwszy secie wygrywając 25:17. W drugiej partii gra się zdecydowanie wyrównała i do samego końca trwała wymiana punkt za punkt. Lepiej końcówkę seta wytrzymali gospodarze, którzy wygrali drugiego seta 25:23! Toruńskie Anioły prowadziły już 2:0, a ich gra mogła imponować, świetną partię w tym meczu rozgrywali Michał Nowakowski i Jakub Skadorwa. W trzecim secie Astra spróbowała jeszcze odmienić losy tego spotkania, jednak to było w tym dniu zdecydowanie za mało na gospodarzy. Grę Aniołów na swoich skrzydłach ponieśli do zwycięstwa Łukasz Szarek i Maciej Skowroński. Anioły ostatecznie wygrały trzeciego seta 25:19 i całe spotkanie 3:0! Hala SP nr 28 w Toruniu eksplodowała z radości.

MVP Spotkania został wybrany Jakub Skadorwa. Sponsorem nagrody jest Torimpex.