Starcie o fotel lidera z podtekstami: CUK Anioły podejmą LUKS Wilki Wilczyn

8 miesięcy temu | 08.11.2023, 12:35
Starcie o fotel lidera z podtekstami: CUK Anioły podejmą LUKS Wilki Wilczyn

W nadchodzącą, świąteczną sobotę 11 listopada dojdzie do niezwykle ciekawie zapowiadającego się spotkania 7. kolejki siatkarskiej II ligi (grupa 1). Oko w oko naprzeciwko siebie staną bowiem dwie niepokonane drużyny, a więc CUK Anioły Toruń oraz Bejenka Budownictwo LUKS Wilki Wilczyn. A to mocny, ale niejedyny argument, dla którego tego dnia nie może Was zabraknąć w hali Szkoły Podstawowej Nr 28 w Toruniu!

Po sześciu kolejkach sytuacja w tabeli grupy 1 jest jasna. Na jej czele znajdują się dwa niepokonane dotąd zespoły: liderem jest sobotni gość torunian, LUKS Wilki Wilczyn, który minimalnie, bo zaledwie jednym punktem wyprzedza CUK Anioły. To zdecydowanie dwie najlepsze ekipy, które w bieżącej kampanii nie zaznały jeszcze goryczy porażki.

Co ciekawe, torunianie mieli już okazję zmierzyć się z Wilkami: w przedsezonowym sparingu na własnym parkiecie pokonali aktualnych liderów tabeli 3:1. Goście z Wilczyna będą chcieli się zrewanżować, a może im w tym pomóc – i to kolejny podtekst sobotniego hitu – przyjmujący Michał Nowakowski, który w poprzednich dwóch sezonach był zawodnikiem Aniołów.

- Konfrontacja z Wilkami na pewno zapowiada się jako bardzo ciekawy mecz. Moim zdaniem, w naszej grupie nasz sobotni rywal prezentuje najbardziej poukładaną siatkówkę. Tak, to będzie fajne widowisko, na które wszystkich zapraszamy! – zaapelował toruński rozgrywający, Łukasz Walawender.

CUK Anioły w ostatnim spotkaniu ligowym odnieśli bardzo przekonujące zwycięstwo, bowiem bez straty seta wygrali na wyjeździe z Orłem Międzyrzecz, a w każdej części nie pozwolili rywalom na osiągnięcie pułapu 20 punktów. Wcześniej zaś nasi siatkarze na własnym terenie (także 3:0) ograli młody zespół Trefla Gdańsk II, choć musieli radzić sobie między innymi bez dwóch liderów: Łukasza Kalinowskiego oraz Jakuba Skadorwy.

- Z tego, co wiem, to na sobotę, poza kontuzjowanym Łukaszem, wszyscy mają być gotowi – dodał Walawender.

Ligowy szlagier CUK Anioły - LUKS Wilki Wilczyn rozpocznie się w sobotę w hali Szkoły Podstawowej Nr 28 tradycyjnie o godzinie 17:00. Wcześniej (początek o godz. 10:30) toruński klub zaprasza na "Rodzinny Dzień Sportu" – o szczegółach przeczytasz TU.

Bilety można kupić na stronie: anioly.sportigio.com/tickets lub w kasie przed meczem.

Bilet normalny: 10 zł

Bilet ulgowy: 5 zł

Sponsorem meczu jest Kancelaria Prawno-Podatkowa FOCUS.

Udostępnij